Kommenteeri

Kombucha on menukas karastusjook mitmel pool maailmas

Kas teadsid, millise joogi populaarsus kasvab meeletu kiirusega USAs, Saksamaal ja paljudes teistes Lääne riikides? See on kombucha ehk teeseenejook, tuntud ka kui “elus” teejook. 

Võiks arvata, et tegemist on päris uue trendijoogiga, kuigi tegelikult ulatub kombucha ajalugu enam kui 2000 aasta taha Vanasse Hiinasse, kus seda tunti kui tervise- ja pikaealisuse eliksiiri.  

Tänapäeval juuakse kombuchat ennekõike kui maitsvat, vähese suhkrusisalduse ja naturaalse mulliga karastusjooki. Terviseteadlikud inimesed kasutavad seda ka oma tervise heaks, kuna kombucha sisaldab häid baktereid ehk probiootikume, ensüüme ja antioksüdante. Kombuchat valmistatakse üldjuhul rohelisest ja mustast teest, millel lastakse kombucha kultuuriga koos fermenteeruda. Nii võimenduvad tee kasulikud omadused veelgi. Kombuchal on põletikuvastane, energiat andev, toksiine väljutav ja immuunsust tugevdav toime, on kinnitanud näiteks Läti ülikooli teadlased oma uuringus 2014. aastal. 

Kombucha on ka suurepärane joogipikendaja ja mõnus kihisev lisand kokteilides. Vaata retsepte siit: http://ra-life.ee/kombucha/retseptid 

Kasutusõigused kaitstud. Teksti kasutamisel viidata allikana: Ra Life või www.ra-life.ee 

Lisa kommentaar

Email again: