Kommenteeri

Kuidas kasvatada endale ise teeseen?

Igaüks, kes on mõelnud hakata kodus ise kombuchat tegema, seisab alguses silmitsi küsimusega, kust saada endale teeseen – see sõbralik kombucha-kultuur, mis sööb suhkrut ja aitab teejoogi fermenteerumisele kaasa.

Üks variant on teeseen endale ise kasvatada. Selleks saab kasutada juba valmis poes müüdavat kombuchat, kuid kindlasti peab tegemist olema “elus” kombuchaga, mida pole kuumutatud. Ra Life kombucha sobib selleks suurepäraselt, kuna see on naturaalne ja “elus” teejook ning selles on olemas teeseene alge (väike hõljuv osake), mida saab edukalt suuremaks kasvatada. 

 

Kuidas teeseent kasvatada?

1.    Tee umbes tassitäis musta või rohelist teed, lisa sooja vette 1-2 teelusikatäit suhkrut (Ra Life kombuchas on kasutatud näiteks (toor)roosuhkrut), sega läbi ja jäta seisma, kuni jook on täielikult maha jahtunud.

2.    Vala naturaalne kombucha klaasi või anumasse, jälgides, et kindlasti ka teeseene alge saaks “kaasa” ning toiduks vala teeseenele juurde jahtunud magusat teejooki. Soovitame kasutada Ra Life originaal sorti kombuchat (müügil näiteks enamus Selverites, Mahemarketis, e-poes www.maheveeb.ee, õlle- ja veinipoes SIP), sest musta tee baasil kombuchast on veidikene lihtsam esimene teeseen kasvatada kui rohelise tee baasil tehtud kombuchast. 

3.    Kata anum pealt marli või kohvifiltriga ning jäta umbes nädalaks ajaks soojemapoolsesse ruumi fermenteeruma. Väldi otsest päikesekiirgust.

4.    Umbes nädala pärast peaksid nägema, et sinu teeseeneke on juba kasvanud. Toida teda veel õigesti teejoogiga ning oota, kuni ta jõuab kasvada, enne kui hakkad tema abil kodus kombuchat pruulima.

5.    Kuna kombucha-kultuur on “elus”, siis on ka temaga ümber käimine sarnane nagu juuretisest leiva küpsetamine. Iga kord ei pruugi õnnestuda. Kui näed, et paari nädalaga ei ole teeseen elu sisse saanud,  siis alusta otsast peale. Enamasti aga õnnestub teeseene kasvatamine esimesel korral.  

Tekkis küsimusi või tahad meile soovitada teemasid, millest oleks huvitav veel meie blogist lugeda? Kirjuta info (at) ra-life.ee 

Allikas (teksti on lubatud jagada ja mujal avaldada, kuid palume viidata allikale): www.ra-life.ee

Fotod: https://commons.wikimedia.org/wiki/Main_Page ja @photosbyriinu

Lisa kommentaar

Email again: