Kommenteeri

Matcha on hea alternatiiv kohvile

Kohv on maailmas ilmselt üks levinumaid kiire energia allikaid, ent kõigile ei sobi kohv. Näiteks tõstab kohv südame löögisagedust ja vererõhku või siis neil, kes kohvi liigselt tarbivad, võivad tekkida nn kofeiinivärinad ja ärevus, mis kokkuvõttes loodetud energialaengu asemel hoopis segab keskendumist.

Jaapani roheline tee (matcha) on hea energiaallikas just seetõttu, et matcha annab energiat, kuid ei põhjusta ärevust ega tõsta vererõhku. Kes pole kuulnud varem midagi matchast, siis lühidalt selgitades on tegemist eriti kvaliteetse rohelise teega, mis on kasvatatud otsese päikesekiirguse eest varjus ning jahvatatud kiviveskis. Tänu erilisele valmistamisviisile sisaldab matcha roheline tee tavalisest rohelisest teest kordades rohkem antioksüdante ja on looduslik erguti.

Matcha-pulbrit kasutatakse jookides ning söögitegemiseks, lisatakse smuuti sisse ja valmistatakse matcha-teed. Eestis on päris uue tootena saadaval ka matcha energiajook.

Ra Life Matcha energiajoogis sisalduv looduslik kofeiin koosmõjusaminohappe L-teaniiniga annab energiat kuni kuueks tunniks. Sellest ei teki äkilist energiasööstu, vaid stabiilne energialaeng ning see aitab parandada keskendumisvõimet.

 

Erinevalt tavapärast energiajookidest, mis on tuntud oma keemiakokteilide ja kunstlike magustajatega ülekülvamise poolest, siis Ra Life Matcha energiajoogis on kasutatud ainult naturaalselt suhkrut, mitte suhkruasendajaid. Ometi on seda seal vähem kui nii mõneski tuntud limonaadis. 

 

Hea võimalus matchast energiat saada, on teha ka ise kodus matchast teed. Mitmed ökopoed müüvad ka toorest matcha pulbrit, mida kasutada jookides ja söögitegemises. Kiirel päeval, mil pole aega ise teha, on valmis energiajook aga mugavaks valikuks.


Allikas: www.ra-life.ee 
Matcha pulbrit müüvad enamus ökopoed ja järjest rohkem ka tavapoed. 
Ra Life Matcha energiajooki müüvad näiteks Tallinna ja Tartu kaubamaja, mitmed Selveri poed, Mahemarket, www.maheveeb.ee, www.freshgo.ee jt. 

Lisa kommentaar

Email again: